معرفی ابزارهای سنجش سرعت سایت برای اینکه متوجه بشیم سایت ما از بقیه ی مناطق و مرورگرها چه وضعیتی دارد لازم است که از ابزارهای مختلفی در این راه استفاده کنیم.

در ویدئوی آموزشی قسمت اول دوره بهینه سازی و افزایش سرعت سایت سرویس های متنوعی را برای شما عزیزان معرفی کردیم،که طی جلسات بعدی بررسی موشکافانه ی آن ها را با هم جلو می بریم و تمامی موارد را با هم بررسی می کنیم.

برخی از این سرویس ها عبارتند از :

gtmetrix gtmetrix را می توان محبوب دل کاربران و وبمستران ایرانی دانست، که بخش اعظمی از بازدید این سایت را تشکیل داده اند.

این سرویس با استفاده از دو نحوه ی بررسی google page speed و Yslow سایت شما را بررسی می کند و دو امتیاز را در کنار سایر پارامترها به شما می دهد.

در آخر هم به شما پیشنهادهایی می دهد تا مشکلات سایت خودتان را رفع کنید.

Google Pagespeed insight از گوگل نمی توان انتظاری به جز عالی را داشت و از طرفی همانطور که گفتم سرعت سایت تبدیل به یک پارامتر مهم در سئو هم شده است.

گوگل هم بیکار ننشسته و سرویس های مختلفی را در این زمینه در دسترس کاربران قرار داده که البته پارامترهای مشترک زیادی با هم دارند.

متاسفانه این سرویس برای ایرانیان تحریم هایی را اعمال کرده که برای استفاده از پیج اسپید اینسایت لازم است که از روش های تغییر آی پی استفاده کنید. ( که همتون استادید تو این زمینه :-D )

Pingdom ابزار سایت pingdom از ابزارهای قدیمی سنجش سرعت است که در آپدیت جدید کاملا دگرگون شده است.این سایتدو حالت رایگان و ثبت نامی را دارد که به هر ایمیل 14 روز اکانت رایگان و تستی تعلق میگیرد که می توانید از این ابزار برای سنجش سرعت در فواصل مشخص (30 دقیقه ای ) استفاده کنید.

در انتهای دوره یک گزارش نموداری جالب از سرعت سایت خودتان در ساعات مختلف شبانه روز و ترافیک های مختلف به دست می آورید که با استفاده از آن می توانید به نتایج جالبی برسید.

WebpageTest این ابزار هم(webPageTest) یک سایت قدیمی معتبر در زمینه سنجش سرعت است که رفتار سایت را طی تست های مختلف می سنجد و نتیجه را در اختیار ما(کاربر) قرار می دهد.

نکته ی جالب سنحش پارامترهای به روز google pagespeed insight توسط این سایت است.

اخیرا جان مولر(Webmaster Trends Analyst at Google) اشاره کرد که می توان برای سنجش برخی از پارامترهای جدید پیج اسپید اینسایت گوگل از این سایت استفاده کرد.

به همین دلیل تصمیم گرفتیم که آنالیز کامل این سایت را هم در دوره وارد کنم.

سرویس های سنجش سرعت معتبر به مرور توضیحات این قسمت را تکمیل می کنم تا با دیگر سرویس ها هم به خوبی آشنا شوید.

Lighthouse web.dev web vitals واکاو و …. از صفحه ی آموزش افزایش سرعت سایت دانیال طاهری فر https://danialtaherifar.ir/site-speed-optimization/